• Hontianska vínna cesta

  ochutnajte najlepšie vína, ktoré
  ponúka región Hont

 • Zabudnuté remeslá na Zvolenskom zámku

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

Víkendové pobyty vo Veľkej Fatre!

Víkendové pobyty vo Veľkej Fatre!

Kráčať po kvetnatej lúke pri východe slnka, pod nohami cítiť teplo zeme a kvapky rosy. Dýchať čistý ranný vzduch v prírode nikým nerušený. Len ty a nik iný. Sám, s vidinou nového dňa, čistou hlavou a pripravený začať deň; po svojom.

Mávaš aj ty takéto predstavy počas zimy? Počas tých dlhých chladných dní? Keď sa ráno túlaš zaplnenými ulicami smerom do práce? Áno, asi všetci. Sen však nemusí ostať snom, na Kráľovej studni sa môže stať realitou. 

Víkendový pobyt poznávanie kvetov Veľkej Fatry. 

Víkendový pobyt s pozorovaním hviezd 

Pre snílkov, ktorí majú svoje hlavy otočené smerom k nočnej oblohe, hviezdam a tajom nekonečne sa rozprestierajúceho vesmíru, si Kráľova studňa pripravila víkendový pobyt s pozorovaním hviezd. 

Oblasť Veľkej Fatry má mimoriadne podmienky na rozvoj astroturistiky. V roku 2015 bolo podpísané memorandum na ochranu územia Parku tmavej oblohy Veľká Fatra, ktoré je už tretie svojho druhu na Slovensku. Opakované merania jasu nočnej oblohy na Kráľovej studni ukázali, že je to oblasť s kvalitnou hviezdnou oblohou. Aj bez ďalekohľadu tu môžeme vidieť okolo dvetisíc hviezd a množstvo objektov vzdialeného vesmíru. Striebristá Mliečna cesta je viditeľná aj nízko nad obzorom, je bohato štruktúrovaná, pripomínajúca mramor. Dobre je viditeľná napríklad aj Veľká galaxia v Androméde, najvzdialenejší objekt vo vesmíre viditeľný bez ďalekohľadu. 

a

Tak čo vravíš? Splníš si svoj sen? Viac informácii o víkendových pobytoch nájdeš na stránke www.kralovastudna.com. Veľká Fatra už na teba čaká.