• SKIBUSY aj tento rok!

  odvezte sa ekonomicky do lyžiarskych stredísk
  na Donovaly, Šachtičky a Skalku

 • COFFEE TOUR

  zaži neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Bežecké lyžovanie

  navštívte raj
  bežeckého lyžovania

 • Lyžovanie

  odštartujte lyžiarsku sezónu v
  regióne Stredné Slovensko

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Podcast „RADOSŤ SPOZNÁVAŤ“

Podcast „RADOSŤ SPOZNÁVAŤ“

V našich rozhovoroch spoznáte nie len zaujímavých ľudí a ich životné príbehy, ale tiež nájdete inšpiráciu k objavovaniu jedinečných miest regiónu Stredné Slovensko. Vypočujte si prvú sériu podcastov Radosť Spoznávať, ktorú Vám prináša Oblastná organizácia cestovného ruchu Stredné Slovensko.

BARBORSKÁ CESTA / Ako sa z marketéra stane pútnik? = V našej prvej epizóde podcastu RADOSŤ SPOZNÁVAŤ sme sa rozprávali s Romanom Neradným, predsedom projektu Barborská cesta. Roman nám úprimne vyrozprával príbeh o tom, ako sa z veľkej „ryby vo vodách marketingu“ stal dobrodruh a pútnik. Jeho život mu zmenila prvá púť do Santiaga de Compostela a odvtedy sa toho udialo už veľmi veľa. Započúvajte sa do osobného príbehu Romana, ktorý vám navyše prezradí, aké krásy v sebe ukrýva najdlhšia náučno – poznávacia trasa na Slovensku, Barborská cesta.

KAM ZA VÍNOM? / Zažite autentické chvíle v nepoznanom regióne Hont = Počuli ste už o Hontianskej vínnej ceste? Víno sa v tejto lokalite rodí priamo na troskách majestátneho vulkánu, v pôde s obsahom rozličných hornín a minerálov, ktoré sa odzrkadľujú v jeho chuťovom profile. K tomu milí ľudia, ochotní pozvať vás do svojich vyše osemstoročných pivníc a vyrozprávať vám ich príbeh pri pohári vínka a miestnych špecialách. V podcaste sme sa rozprávali s vinárom Robom Laukom, autorom myšlienky tohto unikátneho zážitku. Robo sa dostal k vinárstvu tŕnistou cestou, ale aj napriek tomu mu učarovala a zmenila jeho život.

KREMNICA, MESTO PRÍBEHOV / zažite pokoj, ktorý ponúka toto miesto = V tretej epizóde s nami pocestujete do (zaspatej) Kremnice a predstavíme Vám niekoľko zaujímavých príbehov, ktoré ukrýva. Jedným z nich je napríklad cukrovinka Kremnický krumpel, ktorú pred vyše 100 rokmi začala v Kremnici vyrábať rodina Atkáryovcov. Počuli ste už o nej? Jej recept sa podarilo po rokoch obnoviť práve nášmu hosťovi, Martinovi Varhaňovskému. Chcete vedieť, ako príbeh o zabudnutej rodine Atkáryovcov a ich krumploch pokračuje? Vypočujte si náš podcast. Verte nám, určite vám zlepší deň. BONUS / Takto na Kremnické krumple spomínaTomáš „Yxo“ Dohňanský z kapely HEX