• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

JARNÁ EDÍCIA / Po stopách kostolíkov

JARNÁ EDÍCIA / Po stopách kostolíkov

Srdečne vás pozývame na návštevu kostolíkov v regióne Stredné Slovensko, kde budete mať príležitosť vypočuť si zaujímavé príbehy. Doprajte si radosť z prichádzajúcej jari aj vďaka miestnej folklórnej skupiny Čerenci, ktorí vás potešia veselými folklórnymi piesňami.

Drevený artikulárny kostolík v obci Hronsek

Jedinečným svetovým unikátom, ktorý si získal uznanie a bol v roku 2008 zaradený do svetového dedičstva UNESCO, je kostol postavený v roku 1725. Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že bol vytvorený výlučne z dreva a bez použitia jediného klinca. Kostol sa vyznačuje tvarom kríža a vnútornou klenbou, ktorá evokuje dojem prevrátenej lode.

Gotické kostolíky v obci Poniky a Čerín

Pôvodom gotické kostolíky sa začali stavať na prelome 14. storočia. Ich výnimočnosť spočíva v bohatých nástenných maľbách, ktoré ich robia unikátmi v rámci stredoeurópskej gotiky. Najvýraznejšími maľbami sa môže pochváliť kostolík v obci Poniky. Zaujímavým momentom v histórii týchto kostolíkov je návšteva samotného kráľa Spojeného kráľovstva, Charlesa III., v roku 2008.

Jarná edícia kostolíkov exkluzívne s folklórnou skupinou Čerenci

Chcete objaviť čaro kostolíkov v jarnom šate? Komorná atmosféra maličkých priestorov kostolíkov, nástenné maľby zachované zo 14. storočia, spev veselých folkórnych piesní ozývajúcich sa starými klenbami, a kvetmi posiate lúky vám v tom určite pomôžu.

Jarný špeciál nášho produktu „Po stopách kostolíkov – v regióne Stredné Slovensko“ je venovaný kúpeľným hosťom kúpeľov Sliač a Marína. To však neznamená, že v prípade vážneho záujmu sa nenájde miesto aj pre Vás. V tomto prípade vás prosíme aby ste si vstupenky zarezervovali na recepcii Kúpeľov Sliač alebo Kúpeľov Marína.

Čím je jarný špeciál výnimočný? Radosť z príchodu jari nám do veselých folklórnych piesní zhmotní miestna folklórna skupina Čerenci z Čerína. O pohladenie duše sa postará samotné čaro kostolíkov a o posilnenie zdravia zastávka pri liečivom prameni Mičinské travertíny. Nezabudnite si zo sebou zobrať prázdnu fľašu.

Čo Vás čaká?

V cene vstupenky 25 eur je zahrnutá doprava z kúpeľov Marína a Sliač a späť, sprievodca, edukačné výklady v každom kostolíku, zastávka pri liečivom prameni Mičinské travertény a hudobné vystúpenie folklórnej skupiny Čerenci. Stretávame sa od 13:00 hodiny pred hlavnou bránou kúpeľov v Maríne a na Sliači – kde aj ukončíme našu spoločnú púť cca okolo 17.00

Rezervácia vstupeniek?

Neváhajte, a rezervujte si svoje miesto už dnes, na recepcii Kúpeľov Sliač (tel.č.: +421 917 475 506, e-mail: palace@kupelesliac.sk, osobne) alebo recepcii Špecializovaného liečebného ústavu Marína š.p. (tel.č.: +421 45 5208 111). Minimálna kapacita pre konanie tohto zážitku je 20 osôb. Ak sa minimálna kapacita nenaplní, (vždy do štvrtka, pred konaním zážitku, do 12.00) zážitok BUDE ZRUŠENÝ.