• SKIBUSY aj tento rok!

  odvezte sa ekonomicky do lyžiarskych stredísk
  na Donovaly, Šachtičky a Skalku

 • COFFEE TOUR

  zaži neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Bežecké lyžovanie

  navštívte raj
  bežeckého lyžovania

 • Lyžovanie

  odštartujte lyžiarsku sezónu v
  regióne Stredné Slovensko

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Po stopách kostolíkov

Po stopách kostolíkov

Srdečne vás pozývame na návštevu kostolov v regióne Stredné Slovensko, kde budete mať príležitosť vypočuť si zaujímavé príbehy. Nechajte sa unášať vianočnou atmosférou vytvorenou lokálnymi umelcami počas dvoch špeciálnych vianočných koncertov.

Drevený artikulárny kostolík v obci Hronsek

Jedinečným svetovým unikátom, ktorý si získal uznanie a bol v roku 2008 zaradený do svetového dedičstva UNESCO, je kostol postavený v roku 1725. Jeho výnimočnosť spočíva v tom, že bol vytvorený výlučne z dreva a bez použitia jediného klinca. Kostol sa vyznačuje tvarom kríža a vnútornou klenbou, ktorá evokuje dojem prevrátenej lode.

Gotické kostolíky v obci Poniky, Zolná a Čerín

Pôvodom gotické kostolíky sa začali stavať na prelome 14. storočia. Ich výnimočnosť spočíva v bohatých nástenných maľbách, ktoré ich robia unikátmi v rámci stredoeurópskej gotiky. Najvýraznejšími maľbami sa môže pochváliť kostolík v obci Poniky. Zaujímavým momentom v histórii týchto kostolíkov je návšteva samotného kráľa Spojeného kráľovstva, Charlesa III., v roku 2008.

Vianočný špeciál s koledníkmi

Prajete si vytvoriť vianočnú atmosféru? Pocit intímnosti malých kostolíkov, nástenné maľby z 14. storočia, jemné svetlo sviečok a zvuk vianočných kolied, ktorý sa rolieha v starých klenbách, vám nepochybne pomôže dosiahnuť tú pravú vianočnú náladu.

V našom vianočnom špeciáli „Po stopách kostolíkov – v regióne Stredné Slovensko“ vás potešíme 2 hudobnými vystúpeniami, počas ktorých miestni umelci z regiónu predstavia svoje vlastné vnímanie Vianoc. V obci Poniky sa môžete tešiť na koledy v podaní detského súboru zo Základnej umeleckej školy Stožok. Obec Čerín vám prinesie hudobné folklórne duo svoje umelecké výkony s využitím slovenských tradičných hudobných nástrojov – fujár a píšťal.

Čo Vás čaká?

V cene vstupenky vo výške 25 eur je zahrnutá dopravu z Banskej Bystrice a späť, sprievodca, edukačné výklady v každom kostolíku a dve vianočné hudobné vystúpenia. Naše stretnutie je naplánované na 8:30 ráno pred kostolom Nanebovzatia Panny Márie na námestí Š. Moysesa v Banskej Bystrici. Na tomto mieste zakončíme našu spoločnú púť okolo 11:45.