• Podujatia

  nepremeškajte leto plné zážitkov
  v Regióne Stredné Slovensko

 • E-bike región

  zažite jarný reštart a dajte si do
  tela na 250 km značených cyklotrás

 • Barborská cesta

  zdolajte najdlhšiu náučno-poznávaciu
  trasu na Slovensku

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Parkouristi chystajú v Bystrici veľký COMEBACK

Parkouristi chystajú v Bystrici veľký COMEBACK

Parkour má v Banskej Bystrici dlhoročnú tradíciu a práve v tomto meste sa každoročne konalo najväčšie medzinárodné stretnutie nadšencov umenia pohybu Parkour Meeting Banská Bystrica. Po dvojročnej prestávke spôsobenej koronakrízou sa už 10. ročník tohto podujatia uskutoční opäť a je sa veru na čo tešiť.

Môžete sa tešiť aj na viaceré novinky

Podujatie sa uskutoční hneď na úvod prázdnin, od soboty 2. júla do utorka 5. júla 2022. Rovnako ako naposledy, aj tentoraz sa jeho hlavná časť bude odohrávať v priestoroch športovej haly Strednej športovej školy a v Parku pod Pamätníkom SNP.

Športovú halu organizátori zaplnia prekážkami najrôznejších tvarov a využitia. Chýbať nebudú klasické švédske debny, žinenky, steny z paliet či mäkké dopadiská. Novinkami budú hneď dve unikátne konštrukcie z hrázd – Flowparks, veľká trampolína či nafukovacia akrobatická žinenka – airtrack. Veľkým lákadlom budú aj hostia, ktorí dorazia z Chorvátska. Pôjde o skúsených parkouristov Mirka „Plod“ Svrabica a Andriju „Ronaldhina“ Vajdu.

Chcete sa zúčastniť?

Ak by ste sa tohto jedinečného podujatia chceli zúčastniť ako parkouristi (nie iba ako diváci) a užiť si túto akciu so všetkými výhodami, nepremeškajte registráciu. Trvá len do piatka 3. júna 2022 (20.00 hod.). Všetky dôležité informácie nájdete TU.

Podujatie je realizované s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja a Mesta Banská Bystrica. Projekt bol podporený aj v rámci grantového programu Športuj aj Ty! Nadácie SPP.