• Hontianska vínna cesta

  ochutnajte najlepšie vína, ktoré
  ponúka región Hont

 • STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Novinky na Barborskej ceste

Novinky na Barborskej ceste

Barborská cesta otvorí svoju sezónu už po 9 krát. Odštartujte ju spolu s nami slávnostným otvorením prvej pútnickej ubytovni – Alberg Ostrá Lúka. Nová ubytovňa je súčasťou Komunitného centra určeného pre podporu a rozvoj komunitných aktivít a kultúry v obci Ostrá Lúka.

Počas podujatia s kultúrnym programom, v ktorom vystúpi Martin Vetrák a Komorný sláčikový orchester ZUŠ Sliač, budete mať možnosť navštíviť pamätnú izbu Adely Ostrolúckej, prezrieť si areál a priestory Komunitného centra s prvou oficiálnou pútnickou ubytovňou.

O 12:30 bude zahájený turistický prechod na Kolibu U Rytiera pod Pustým hradom (cca 5 km). Cestou sa zastavíme pri ruinách Kostola Zjavenia Pána v areáli cintorína v obci Ostrá Lúka, ktorý podľa dochovaných záznamov zhorel v roku 1745.

Členovia združenia Priaznivci Pustého hradu Vám vyrozprávajú príbeh o Benátskom kupcovi pri jeho soche pod Hradom Peťuša. Pred Kolibou U Rytiera slávnostne otvoria novú nabíjaciu stanicu pre elektro bicykle, ktoré si budete môcť vyskúšať a previezť sa na Pustý hrad.

Ako občerstvenie bude pripravený výborný rytiersky guláš a narodeninová torta na oslavu 10. výročia založenia OZ Banský Región – Terra Montanae, ktoré sa stará o Barborskú cestu.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE: Pre verejnosť je pripravený autobus z Banskej Bystrice na Ostrú Lúku. Odchádza o 10:00 spred budovy VÚB banky na Námestí Slobody v BB. Späť do BB bude odchádzať spred Koliby U Rytiera o 17:00. Jeho kapacita je obmedzená na 30 miest. Cena spiatočného lístka je 5 €/ osoba, deti do 6 rokov zdarma bez nároku na sedadlo.

Kto má záujem, môže sa prihlásiť telefonicky na 0905 810 232, alebo mailom na objavuj@barborskacesta.sk