• Skibusy aj tento rok!

  odvezte sa ekonomicky do lyžiarskych stredísk
  na Donovaly, Šachtičky a Skalku

 • Zjazdové lyžovanie

  nezmeškajte lyžovačku v top lyžiarskych
  strediskách regiónu Stredné Slovensko

 • Bežecké lyžovanie

  navštívte raj bežeckého lyžovania a zažite
  atmosféru Kremnických či Starohorských vrchov

 • Skialpinizmus

  dajte si do tela a
  užite si atmosféru nedotknutej prírody

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Nočné prehliadky 2022

Nočné prehliadky 2022

Nočné prehliadky patria medzi vaše obľúbené podujatia. Konajú sa každoročne počas letnej sezóny vo večerných hodinách, zvyčajne v mestách Banská Bystrica, Kremnica, Zvolen a v stredovekom kláštore Bzovík.  V rámci programu prehliadky sa odohrajú herecké scénky, ktoré sa venujú historickej téme spojenej s miestom prehliadky.

Nočná prehliadka Bzovík 23.8.2022 o 19.00 a 20.30
Zaži strašidelný kláštor Bzovík plný príšer, ktoré tu uviazli už v stredoveku. Hovorí sa, že každá zo štyroch bášt ukrýva jednu tajnú príšeru. Odhaľ jej meno a pomôž ich Zaklínačovi všetky zničiť.
Predpredaj vstupeniek a bližšie info TU.

V prípade nepriaznivého počasia sa prehliadka s programom uskutoční v jednej z bášt. Kapacita bude obmedzená na 50 lístkov. Lístky je možné zakúpiť v predpredaji TU. Dostupnosť lístkov v predaji na mieste nevieme garantovať.

Nočná prehliadka Banská Bystria – ŠPECIÁL 19.8.2022 o 19.30
Vydaj sa s nami na cestu dejinami, na ktorej stretneš významné osobnosti, ktoré písali históriu Banskej Bystrice od jej založenia, cez obdobie jej najväčšieho rozmachu vďaka obchodu s drahými kovmi až po vypuknutie Slovenského národného povstania. Obľúbené Nočné prehliadky na Strednom Slovensku spustili svoju prvú prehliadku už pred piatimi rokmi práve v Banskej Bystrici.
Predpredaj vstupeniek a bližšie info TU.

Nočná prehliadka Kremnica 12.7.2022 o 19.00 a 20.30
Zlatá Kremnica, kráľovské banské a minciarske mesto ukrývajúce jedno z najväčších bohatstiev Uhorska. Zapoj sa do obrany mesta, absolvuj šermiarsky či lukostrelecký výcvik a uchráň kremnické bohatstvo pred inými vojskami snažiacimi sa dobyť mestské hradby.
Predpredaj vstupeniek a bližšie info TU.

Nočná prehliadka Zvolen 8.7.2022 o 19.00 a 20.30
Prvá z okruhu Nočných prehliadok v regióne Stredné Slovensko sa odohrá v jednom z najstarších miest na Slovensku, v meste Zvolen. Preneste sa do sveta príbehov, písaných známymi autormi, prejdite nádvorím a chodbami, po ktorých kráčali uhorskí králi a kráľovné a zažite rozprávkovú atmosféru Zvolenského zámku.
Predpredaj vstupeniek a bližšie info TU.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky. Viac o návšteve Slovenska: www.slovakia.travel