• Stredoveké stany

  preneste sa v čase a vychutnajte
  si netradičnú dovolenku pod hviezdami

 • NAJ miesta v regióne

  doplňte si svoje zážitky o NAJ miesta regiónu
  a naplánujte si svoje výlety už dnes

 • „Začnite s vysťahovaním!“

  Spoznajte príbehy z obdobia 2. svetovej
  vojny a Slovenského národného povstania

 • Podujatia

  okúste Región Stredné
  Slovensko všetkými zmyslami

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

LETECKÝ SIMULÁTOR V MÚZEU MÁP

LETECKÝ SIMULÁTOR V MÚZEU MÁP

S leteckým simulátorom zažijete autentický pocit, akoby ste sedeli priamo v kokpite lietadla a pilotovali lietadlo. Preletieť sa môžete ponad náš región Stredné Slovensko, či zamieriť nad majestátne Tatry, svoju rodnú obec alebo akúkoľvek krajinu na svete, ktorú by ste chceli navštíviť aspoň z vtáčej perspektívy. 

Dokonalý zážitok umocnia virtuálne okuliare, s ktorými budete mať pocit, že ste sa na ten okamih stali pilotom boeingu, športového lietadla, či stíhačky. 

Technické detaily

Program Microsoft Flight Simulator vo verzii Premium Deluxe ponúka návštevníkom možnosť virtuálne pilotovať rôzne typy lietadiel od malých jednomotorových, cez bojové stíhacie až po veľké dopravné lietadlá.
Má možnosti nastavenia rôznych úrovní pilotných schopností, takže pri zapnutí “pomocníka” si zážitok užijú aj ľudia, ktorí o pilotovaní lietadla vôbec nič nevedia. Na druhej strane, skúsení piloti si vedia manuálne aktivovať rovnaké ovládacie prvky, aké sú v skutočnom lietadle a natrénovať si postupy na cudzích letiskách alebo s novými lietadlami.

Cena za letecký simulátor nie je zahrnutá v cene vstupného. Platí sa osobitne priamo v pokladni múzea a je stanovená časovým rozmedzím, ktoré návštevník strávi používaním simulátora. Cena leteckého simulátora je 2€/ 10 minút.

Viac informácii o ponuke Slovenského múzea máp v Kynceľovej sa dozvie tu.

Projekt Letecký simulátor bol realizovaný s podporou Rozvojovej agentúry BBSK a Oblastnej organizácii cestovného ruchu Stredné Slovensko.