• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Festival Bábkarská Bystrica už 23. krát

Festival Bábkarská Bystrica už 23. krát

Autori festivalu Bábkarská Bystrica prichádzajú opäť s bohatým programom! Festival odštartovali vernisážou výstavy s názvom „Divadelné storočie – stopy a postoje“. Návštevníci a návštevníčky si môžu prísť pozrieť výstavu v pracovné dni nasledovne:

FESTIVALOVÁ VÝSTAVA 
8. 9. – 21. 10. | Galéria v podkroví, Štátna vedecká knižnica v Banskej Bystrici
PO – PIA: 10.00 – 16.00 (do 15. 9.) 
PO – PIA: 10.00 – 17.00 (od 16. 9.) 

Hlavný program 23. ročníka festivalu Bábkarská Bystrica začína 26. septembra a potrvá až do 2. októbra!

Bábkarská Bystrica je určená pre všetkých vekové kategórie a divákov/diváčky v banskobystrických divadlách, v Bábkovom divadle na Rázcestí, v Divadle Štúdio tanca a tiež v bystrických školách. V základnej škole Slobodného slovenského vysielača, v Základnej škole na Ďumbierskej 17, na Gymnáziu Andreja Sládkoviča a na Akadémii umení. K zaujímavým miestam prehliadky patria Urban spot a Námestie SNP. V týchto priestoroch sa odohrá 30 predstavení, 24 nových titulov pre deti, mladých ľudí a dospelých vytvorených divadelnými súbormi z 9 krajín Európy:  z Česka, z Francúzska, z Poľska, z Nemecka, z Nórska, zo Slovinska, zo Švajčiarska, z Ukrajiny a zo Slovenska.

Kompletný program festivalu je zverejnený na webovej stránke www.babkarskabystrica.sk.

Prečo prísť na festival súčasného bábkového divadla v Banskej Bystrici:

 • Môžete zažiť na jednom mieste v jednom čase renomované bábkové súbory zo zahraničia a zo Slovenska.
 • Máte šancu vybrať si z ponuky výnimočných divadiel pre všetky kategórie, od batoliat po dospelých. Z ponuky predstavení s bábkami, s objektami, s maskami, s fyzickým divadlom, videomappingom, znakovou rečou atď.
 • Po prvýkrát sa na festivale a na Slovensku predstavia stálice európskeho zahraničného divadla. Cirka Theater z Nórska s výnimočnou show Garáž, Ľubľanské bábkové divadlo s inscenáciou Niekde inde, ovenčenou cenami na bábkarských festivaloch. Výnimočné francúzske zoskupenie Traffic music s one man show pre deti Poďme, Kiki. Prvýkrát sa predstaví ukrajinská produkcia so zmyslovo interaktívnym predstavením Kto je v parku?, a tiež švajčiarska škola bábkového, pohybového, fyzického divadla Academia Teatro Dimitri s inscenáciou Sini. Mimoriadnou atrakciou sú obrie bábky Kliniky lalek z poľskej Vroclavy v predstavení Cirkus Tarabumba. 
 • Počas festivalu sa budú konať tvorivé pracovné stretnutia s divadelnými lektorkami z Česka, Slovenska pre pedagógov/pedagogičky a iných záujemcov/iné záujemkyne, na ktorých sa budú prezentovať divadelné techniky a metodiky aplikovateľné vo vyučovaní a upozorňujúce na potenciál divadla pri rozvoji emocionality a kritického myslenia.
 • Je to šanca stretnúť sa s osobnosťami bábkarskej Európy a diskutovať o ich tvorbe po predstavení. Diskusie vedú profesionálni divadelníci/profesionálne divadelníčky.
 • Príležitosť objaviť témy kreatívneho vzdelávania.