• STREDNÉ SLOVENSKO

  načerpajte silu v
  nedotknutej prírode

 • MÚZPAS

  8 kultúrnych zážitkov
  s 1 pasom

 • COFFEE TOUR

  zažite neformálne potulky
  po banskobystrických kaviarňach

 • FOOD TOUR

  spoznajte chute
  Banskej Bystrice

 • Relax a wellness

  doprajte si oddych a
  načerpajte nové sily

Coffee Tour Banská Bystrica už v predaji!

Coffee Tour Banská Bystrica už v predaji!

Spustili sme predaj dlho očakávanej zážitkovej Coffee Tour v Banskej Bystrici.

Čo vás čaká?

Nahliadnite s nami do sveta kávy za pomoci odborníkov z fachu. Zažite celý proces prípravy kávy od praženia zŕn cez prípravu filtrovanej kávy či espressa alebo pravej írskej kávy. Naučte sa viac o napeňovaní mlieka, vyskúšajte si nakresliť vlastné cappuccino a na záver si doprajte pravú írsku kávu pripravenú dvojnásobným majstrom Slovenska v baristike.

Už ste dostali ste chuť na kávu?

a

Na aké prevádzky sa môžete tešiť?

1. Kaviareň Výklad

Za veľkými presklenenými oknami, medzi pôvodnými tehlovými stenami, v džungli zahránených rastlín z kvetútulku na vás čaká miesto plné dobrej hudby, kvalitných výrobkov a hlavne milých ľudí. V týchto priestoroch sa naučíme viac o technikách napeňovania mlieka a vysúšame si nakresliť vlastné cappuccino.


2. Pražiareň Mlsnacava

Pražiareň zameraná na výrobu výberovej kávy tej najvyššej kvality, ktorá vás ohúri príjemnou vôňou a ešte lepšou chuťou. O jej kvalite svedčí aj fakt, že už teraz sa nachádza na mlyncoch v mnohých kaviarňach, nie len na Slovensku. V priestoroch pražiarne objavíme cestu zrnka kávy od momentu praženia až po samotnú distribúciu kávy.

3. Kaviareň Mlsnacava

Pre komplexnejší zážitok z praženia zŕn sa presunieme do ich malebnej kaviarne v areáli Starej tržnice, kde omámenie z vône kávových zŕn doplníme aj o precítenie jej chute. Ochutnáme kávu pripravenú za pomoci dvoch techník a to kávu na filter a espresso.

4. Kaviareň The Fleck Coffee Roasters

Kaviareň s vlastnou pražiarňou ukrytá vo vnútrobloku sídliska s výhľadom na fontánu. Moderný koncept a poctivá príprava kávy, to je heslo „Flecku“ ako ho lokálni volajú. V tejto kaviarni ochutnáme pravú írsku kávu, ktorá bude príjemným zavŕšením nášho kávového putovania.

a

Viac o zážitku

Stretávame sa každú prvú sobotu v mesiaci a začíname už 6. Mája. Cena vstupenky je 19 EUR a počet miest je obmedzený. Tak si to nenechajte ujsť 🙂